Přednosti

Přednosti

Trubicové solární kolektory se mohou pyšnit celou řadou předností. Ovšem nejen díky tomu si u tuzemských i zahraničních spotřebitelů získaly velkou oblibu. Jednou z hlavních předností těchto kolektorů je jejich uspořádání. Pomocí tohoto uspořádání je snadná výměna trubice. Ta se vyměňuje v případě, že dojde ke jejímu mechanickému poškození. Toto uspořádáním nám tedy umožňuje vyměnit poškozenou trubici za novou a to vše bez odstavení celého systému.

Trubicové solární kolektory jsou vhodné do našeho klimatu. A to zejména díky svému tvaru a konstrukci. Dokáží totiž maximálně využívat nejen přímého, ale také rozptýleného záření. Proto jsou vhodné i do méně slunných oblastí, tedy do oblastí, kde je větší a častá oblačnost. Jiné solární kolektory často nemohou pracovat bez přímého slunečního záření. Proto jsou v ČR trubicové solární kolektory velmi oblíbené.

Další výhodou je, že minimalizují zpětné vyzařování tepla. A to díky vakuu uvnitř zařízení. Dosahují tak mnohem větší účinnosti a jsou vhodné i do chladných nebo větrných oblastí. Neméně důležitou předností je využití difuzního záření. Jedná se o záření, které je rozptýlené v atmosféře. Trubicové solární kolektory jsou také méně citlivé na orientaci vůči světovým stranám. To jistě uvítají ti z vás, kteří mají problém s jejich umístění. Samozřejmě je lepší, aby kolektory směřovaly na jih, kde je nejvíce slunečního záření. Nejčastěji se kolektory umísťují na střechy domů.

Mezi další výhody trubicových solárních kolektorů se řadí jejich snadná údržba, snadná instalace, využívají obnovitelné zdroje a jsou šetrné k životnímu prostředí. Jistě vás také potěší jejich snadná obsluha a poměrně nízké pořizovací náklady. Jeho nespornou výhodou je také využití po celý rok.

O webu

Naše webová stránka je věnována trubicovým solárním kolektorům. Je určena pro všechny, kteří se o dané problematice chtějí dozvědět co nejvíce informací. Například zde získáte znalosti o tom, co vlastně jsou trubicové solární kolektory a na jakém principu pracují. Jaké jsou jejich kladné i záporné stránky. Dozvíte se, že je důležité je správně nadimenzovat a na čem dimenzování závisí. Také získáte informace o tom, jak se trubicové kolektory dají rozdělit a jak jednotlivé typy kolektorů fungují. Jestli vás zajímá právě toto, tak jste na naší internetové stránce správně!

Stránky webu