Trubicové solární kolektory

Trubicové solární kolektory

Na českém trhu se můžete setkat s různými typy solárních kolektorů. Velké oblibě se těší zejména trubicové solární kolektory. A to nejen díky jejich široké možnosti využití. Jsou vhodné k celoročnímu ohřevu teplé užitkové vody nebo jej můžete využívat k přitápění v přechodných obdobích. Můžete jej použít také k vytápění bazénu.

V České republice se výrobou trubicových solárních kolektorů zabývá celá řada jak velkých, tak i menších společností. Ale nesmíme zapomínat také na zahraniční výrobu. Proto se nemusíte obávat, že si z široké nabídky trubicových solárních kolektorů nevyberete. Nabídka je opravdu rozmanitá.

Velmi často se můžete setkat s označením trubicových solárních kolektorů také jako vakuové solární kolektory. Trubicové solární kolektory jsou vlastně kombinací deskových, plochých solárních kolektorů a kolektorů trubicových. Tyto kolektory využívají jako tepelnou izolaci vakuum, které je vytvořené mezi dvěma trubicemi. Na vnitřní trubici je umístěna selektivní absorpční vrstva. Na ní dochází k přeměně slunečního záření na tepelnou energii. Tyto kolektory jsou velmi účinné a vhodné i do oblastí, kde nejsou klimatické podmínky zrovna ideální.  Životnost solárních kolektorů je poměrně vysoká. Pohybuje se kolem 10-15 let. Samozřejmě, to závisí na různých faktorech.

Montáž tohoto typu solárních kolektorů je velmi jednoduchá. Řeší se pomocí sady pro uchycení a propojení. Každý typ kolektoru vyžaduje jinou specifickou sadu pro propojení. Kolektory se snadno přichytí na střechu pomocí háků a držáků, které jsou vhodné pro většinu používaných krytin. Trubicové solární kolektory je možné umístit nejen na střechu, která je ale nejvhodnější, ale také na fasádu či na jakýkoliv terén. Jistě se ptáte, zda je možné jej uchytit jak na šikmou, tak i plochou střechu. Odpověď zní: Ano, dá!

O webu

Naše webová stránka je věnována trubicovým solárním kolektorům. Je určena pro všechny, kteří se o dané problematice chtějí dozvědět co nejvíce informací. Například zde získáte znalosti o tom, co vlastně jsou trubicové solární kolektory a na jakém principu pracují. Jaké jsou jejich kladné i záporné stránky. Dozvíte se, že je důležité je správně nadimenzovat a na čem dimenzování závisí. Také získáte informace o tom, jak se trubicové kolektory dají rozdělit a jak jednotlivé typy kolektorů fungují. Jestli vás zajímá právě toto, tak jste na naší internetové stránce správně!

Stránky webu